Архів блогу

четвер, 19 жовтня 2017 р.


Атестації шкіл відмінено вже, а директори самі можуть призначати і звільняти вчителів – роз’яснення МОН щодо закону (ДОКУМЕНТ)

ВОДОГРАЙ: НОВИНИ ОСВІТИ: ДО ШКІЛ ПРИЙДУТЬ «РЕВІЗОРИ»: ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ ДИРЕКТОРАМ ТА ВЧИТЕЛЯМ

ВОДОГРАЙ: НОВИНИ ОСВІТИ: ДО ШКІЛ ПРИЙДУТЬ «РЕВІЗОРИ»: ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ ДИРЕКТОРАМ ТА ВЧИТЕЛЯМ

НОВИНИ ОСВІТИ: ДО ШКІЛ ПРИЙДУТЬ «РЕВІЗОРИ»: ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ ДИРЕКТОРАМ ТА ВЧИТЕЛЯМ




ДО ШКІЛ ПРИЙДУТЬ «РЕВІЗОРИ»: ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ ДИРЕКТОРАМ ТА ВЧИТЕЛЯМ


В Україні буде створено Службу якості освіти, що проводитиме аудит шкіл кожні 10 років. 

що це означає і як буде працювати?

Що це таке?
На базі Державної інспекції навчальних закладів створюють Державну службу якості освіти. Вона проводитиме аудит шкіл — перевірятиме роботу директорів та вчителів.
А як зараз?
Зараз школи перевіряють місцеві управління освіти. Ці ж установи обирають директорів шкіл та формально призначають вчителів. Тобто фактично управління перевіряли свою ж роботу — власні рекомендації, норми та накази. Зараз Міносвіти бачить у цьому конфлікт інтересів.
Добре, а в чому різниця?
Створюється незалежна установа, яка жодним чином не буде втручатися в діяльність навчальних закладів. Лише один раз на десять років представники обласних відділів служби будуть проводити зовнішній аудит.
Слід розуміти, що це не є інспекцією. Це перевірка дотримання норм і стандартів. Під час аудиту «ревізори» будуть дивитися, чи оптимально та ефективно працює школа як механізм, даватимуть поради як покращити ці процеси.
Серед аудиторів будуть найкращі педагоги та управлінці. Вони оцінюватимуть, як директор приймає рішення, чи відповідають вони законодавству та передовим рекомендаціям, чи всі вчителі ознайомлені із системою оцінювання учнів, чи є чинна система прозорою.
Також в аудит буде включена оцінка батьків: наскільки для них навчальний процес і перебування в школі є комфортними та приємними.
Ого. Аж раз на 10 років?
Так, це звичний термін для освітян. Зараз перевірки також відбуваються раз на десять років.
Аудит можна провести і позачергово на вимогу місцевої влади чи наглядової або педагогічної ради школи. Останній пункт дуже важливий, адже з’являється інструмент впливу вчителів на політику навчального закладу.

Що це означає для шкіл?
Будуть розроблені стандарти та норми, затверджені найкращі практики управління й організації навчального процесу. Школи знатимуть, на що їм треба орієнтуватися в системі підвищення кваліфікації педагогів, управлінських рішеннях, організації навчального процесу.
Ок. Пройшов аудит. І що далі?
Після проведення аудиту надається висновок про якість освітньої діяльності навчального закладу, його внутрішню систему забезпечення якості освіти, а також рекомендації щодо вдосконалення діяльності закладу.
Результати аудиту оприлюднюються на сайтах закладу освіти (якщо такий є), засновника (крім засновника приватного закладу освіти) та органу, що здійснив аудит.
А якщо ми отримали негативний результат, що буде?
Якщо аудит виявив невідповідність діяльності закладу законодавству, надається строк для усунення порушень. Тривалість визначається в кожному випадку індивідуально. Після закінчення визначеного строку проводиться перевірка результатів усунення порушень. У разі негативних результатів такої перевірки засновнику закладу освіти можуть бути надані рекомендації щодо зміни керівника школи або навіть її закриття чи реорганізації.

school/matematika-po-singapurski

НОВИНИ ОСВІТИ: ЗНО - 2018

середа, 13 вересня 2017 р.

НОВИНИ ОСВІТИ: Новації ЗНО-2018: аудіювання з іноземних мов і тестування для випускників ПТНЗ


8 вересня набуває чинності наказ Міністерства освіти і науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:
– українську мову і літературу;
– математику або історію України (на вибір учасника);
– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».
У 2018 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.
Варто також наголосити на тому, що 2018 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

НОВИНИ ОСВІТИ: ЯКИМ БУДЕ ВСТУП - 2018? ПРОЕКТ МОНУ ОПРИЛЮДНЕНО,,,



 Міністерство освіти і науки України запрошує до громадського обговорення проекту наказу «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році».

четвер, 7 вересня 2017 р.

UAHistory. Ганна Черкаська: Зачистка України від українців

Зачистка України від українців

Народився Іван Стешенко 24 червня 1873 р. недалеко від оселі І. Котляревського, змалку знав найменші подробиці про життя земляка, все життя вивчав творчість Івана Петровича. Закінчив історико-філологічний факультет Київського університету, досконало знав шість мов, викладав у Київській жіночій гімназії, але наступного року був заарештований і запроторений до Лук’янівської в’язниці за участь у «вітровській» демонстрації. Тоді, у 1897 р. народниця-чернігівка Марія Вітрова, колишня слухачка Вищих жіночих курсів у Санкт-Петербурзі, не витримала знущань жандармів у Петропавлівській фортеці-в’язниці і спалила себе. Українці Києва вирішили справити за нею панахиду у київському Володимирському соборі, але студентів і молодь туди не пустила поліція. Студенти перейшли на другий бік Бібіковського бульвару і заспівали вічну пам’ять Вітровій. Начальник київської жандармерії, козаки-дончаки оточили молодь, арештували з півтисячі осіб, переписали прізвища, але відпустили. Другого дні молодь вирішила висловити протест і з сумними піснями вирушили від університету до Бессарабського майдану… Цього разу дончаки вихопили зброю і загнали студентів до арештантського відділення, серед арештованих були Іван Стешенко та Оксана Старицька. У сусідній камері сиділа 22-річна дворянка, дочка Михайла Старицького – Оксана та 24-річний Іван опинилися в сусідній камері; два тижні вони бачилися на прогулянці арештантів. У Лук’янівці, гуляючи арештантським подвір’ям, Іван освідчився Оксані у коханні, вони вирішили побратися, як тільки молодика випустять з ув’язнення. Потім випустили Оксану, але Івана довелося чекати аж півроку. Іван Стешенко – випускник словесного відділення університету, перекладач із шести іноземних мов, поет вийшов на волю з «вовчим білетом»: звільнили під гласний нагляд на два роки із забороною викладати і працювати в університетських містах, тобто і в Києві….
За гарні темні очі, довжелезну чорну косу і за романтичність вдачі, безкорисливість і жертовність нащадка Володимира Великого Старицький називав дочку князівною. З коханим князівна Оксана пішла під вінець. У Києві в будинку Старицьких 5 липня 1898 р. побачила світ їхня дочка Орися (Ірина). З дев’яти місяців дівчинка почала розмовляти, з раннього дитинства вивчала іноземні мови. 3 трьох років мала німкеню-гувернантку, з п’яти — француженку.
Молоді працювали на хуторі Миколи Садовського та Марії Заньковецької, зрідка буваючи в Києві. Після повернення до Києва І.Стешенко став членом Старої Громади, УСДРП і ТУП, Товариства Нестора-Літописця, секретарем Українського Наукового Товариства у Києві, дійсним членом НТШ (з 1917).
У 1904 р. у них знайшовся син Ярослав.
У 1896 у Львові І.Стешенко видав п’єсу «Мазепа». У серпні 1898 року Іван і Оксана взяли участь у з’їзді нелегального товариства «Молода Україна». Із 1909 року Іван Стешенко – секретар М.Грушевського,
Під час світової війни Іван Стешенко працював директором Тетянівської гімназії для дітей біженців, а Оксана Стешенко – сестрою-жалібницею у шпиталі. У червні 1917 року Українська Центральна Рада призначила Івана Стешенка генеральним секретарем, тобто міністром освіти в уряді УНР. Оксана Михайлівна працювала під керівництвом чоловіка у відділі позашкільної освіти та Комісії українського національного театру. Як генеральний секретар освіти (з червня 1917 р.; у січні — лютому 1918 р. — міністр) здійснив українізацію шкільництва.
Коли прийшли «більшовики» Муравйова в Київ, вони одразу винесли смертний вирок Івану Стешенку, кинулись розшукувати, щоб повести його під розстріл. Але не встигли: зимою, в страшну завірюху подався Іва́н Матві́йович пішки з Київа… і врятувався на той раз від більшовицьких куль, але не на довго.
Пізно увечері 30 липня 1918 року Іван Стешенко разом із 14-річним сином Ярославом приїхали до Полтави, яка у липні 1918 року перебувала на території гетьманської Української Держави. На вокзалі вони не знайшли візника, тому пішли до знайомих на ніч. На розі Куракінській вулиці двома пострілами з револьвера міністра було смертельно поранено, на другий день вранці Іван Стешенко помер у лікарні, не прийшовши до пам’яті.
Цікаво, що у випадку із Стешенком убивство узяли на свій рахунок більшовики. Хоча у липні 1918 року Полтава перебувала на території гетьманської Української Держави, у постанові на арешт його дружини Оксани Стешенко (1941), яку підписав нарком ҐБ Мешик, було зазначено: «Муж Стешенко в прошлом являлся министром просвещения при Центральной раде (убит Красными войсками в 1918 году)».
«Дізнався од Костя Івановича [Товкача] страшні подробиці про вбивство Стешенка. Засудила його на смерть большевицька організація Зіньківського повіту; засуд виконав один з членів тієї організації. Звуть його – Башловка. Чому саме засуд упав на Стешенка – не зрозуміти»
Так загинув член Української Центральної Ради, міністр освіти, який здійснив українізацію шкільництва; 45-річний полтавець; чоловік дитячої письменниці Оксани Стешенко, зять драматурга Михайла Старицького, батько бібліографа Ярослава Стешенка та акторки, перекладачки Ірини Стешенко.
Оксана Михайлівна залишалася з донькою і сином на руках, без чоловікової опори вивела дітей в люди. За Директорії Оксана Стешенко була головою дитячих притулків департаменту позашкільної освіти, згодом працювала в Українському Червоному Хресті.
Син Ярослав став відомим бібліографом, книгознавцем, він уклав «Бібліографічний покажчик книг українською мовою, надрукованих на території колишньої Російської імперії протягом 1798-1916 років» (із чотирьох тисяч назв!); бібліографію книжок і статей про українське мистецтво, монографію про художника Георгія Нарбута, бібліографію друку для дітей. Вперше його заарештували 1929 року у справі Спілки визволення України, вдруге – 1933 року, і вже на засланні в Казахстані – утретє, 1936. Остання звістка про Ярослава Стешенка датується 1939 роком з Колими, де він і загинув, а мати так і не довідалася – де і коли…
Доньці Ірині (Орисі) Стешенко пощастило вижити, хоч була акторкою Курбасівського «Березоля». Останні десятиріччя свого життя Ірина Стешенко – відома перекладачка прози і п’єс західноєвропейських класиків: французьких, англійських, німецьких, італійських.
Оксану Стешенко заарештували 1941 року разом із сестрою Людмилою Старицькою-Черняхівською. Дорогу до Казахстану вони їхали у телячому вагоні, на її руках померла сестра і її серед ночі викинули в степ, наступного року Оксана Стешенко закінчила життя в якомусь із концтаборів. Так згас рід Старицьких – нащадків із княжого роду Рюриковичів-володарів Київської Русі…
Як бачимо, московська рука здійснювала планові зачистки (таємні вбивства) українських діячів культури, науки: Хведір Вовк, Микола Леонтович, Вадим Модзолевський, Олександр Мурашко, Іван Стешенко, Михайло Туган-Барановський,… У 1919 р у Києві за загадкових обставин загинули молодші брати Левка Симиренка – Микола та Олекса. У Різдвяну ніч 1920 року, коли Левко Симиренко писав останні сторінки своєї великої книги, куля бандита смертельно поранила 65-річного вченого у його власній хаті…

Лауреат Міжнародного конкурсу молодих співаків у Пармі, Італія(1914)
Співак зі світовим ім'ям. Бас-кантанте.

Перейти до списку пісень >>

Дати життя: 12.01.1895 - 03.05.1937
Місце народження: м.Лебедин на Сумщині
Адреса: м.Харків

Біографія

Співати у хорах почав з 6 років. Графська родина Капністів відправила Стешенка на навчання до Італії. В 1915 році з успіхом дебютував на оперних сценах Риму та Мілану. Під час першої світової війни повернулись сім'єю на Батьківщину: Київ, Лебедин. Служив в Преображенському полку в Санкт-Петербурзі.
У 1917 р. - 1921 р. - соліст Київського оперного театру. 1921 р. - 1922 р. - лікування за кордоном, гастролі в Польщі. 1922 р. - 1925 р. виступав в оперних театрах Чикаго, Філадельфії, Бостона, Вашингтона, Нью-Йорка. Співав разом з Ф. Шаляпіним та іншими зірками.
В 1930 р. - виступи на сцені "Гранд-Опера" в Парижі, в Варшавській та Берлінській операх. Проживав в США, мріяв повернутися в Україну.
1931 р. - успішні гастролі в Англії. До 1934 р. працював в Харківській опері, а потім - до 1937 р. - в Харківській філармонії. Виконував камерні твори, серед них романси: О.Даргомижського, М.Мусоргського та Миколи Лисенка.
З дружиною Емілілею мали сина та двох доньок, яких спіткала доля дітей "ворога народу". Похований в колумбарії Донського кладовища Москви.

В м. Лебедині (звідки родом ще й Борис Гмиря) відкрито музейну експозицію та меморіальну дошку на будинку, де він народився.

UAHistory Ганна Черкаська: “Намолені місця” Запоріжжя

UAHistory. Ганна Черкаська: “Намолені місця” Запоріжжя

– Кажеш, у світі не буває випадковостей? А прикинь. Я народилася в Запоріжжі на вулиці ЖУковській (чомусь тоді всі так казали) і тільки тепер питаю себе:    « Чому на нашій вулиці було аж три виші?» Це ж найрозумніша вулиця міста!

– Сонечко моє, твоя Жуківська до 1902-го року називалася Ярмарковою. До речі, там на ярмарку у серпні 1843-го був молоденький Тарас Шевченко. 
Це була остання вуличка міста, за нею простягалася балочка-смітник. Через це дешеву землю вулички віддали під Олександрівське механіко-технічне училище, комерційне училище, чоловічу гімназію. Ага, як той казав: пойняв! А чому ж вони всі на парній стороні вулиці?
– Так це ж просто. По-перше, земля на парному боці вулиці була дешевшою, бо тільки по ній дозволялося жінкам із червоним бантом шукати бізнес-партнера. Тюрма, жандармерія, лікарні, школи, хейдери, училища, Дуньчин сад були на цьому боці.
Комерційне училище Олександрівська

По-друге, всі навчальні заклади на вул. Жуковського були чоловічими. Це ж юнь: пошук пригод, шаленство гормонів. Крім того, начальство застерігало: можна випити, побити повію, але боронь Боже – не займайтеся політикою. А повії могли дефілювати тільки парним боком вулиць. До речі, частенько кущі бузку першого Олександрівського саду були свідками кохання за 50 коп. Вхід до цього саду був платним (студентам 5 коп.) і розташовувався він на парній стороні Гоголівської вулиці. Частенько хлопці бігали через балочку на вулицю Красну, стукали у вікна, де стояли лампи з червоним абажуром. Ясно?
– Так, тепер ясно, чому на непарній стороні Запоріжжя – Великий московський готель, готель Лапшина, собор, театр, філармонія, стадіон, навіть Дворянський цвинтар, французька кав’ярня «Франзолька» (де тепер Будинок одягу), парк «Ротонда», будинок Бадовського.
– Вірно, бо бруків на непарних боках вулички щодня мили щіткою з милом. Тому-то пані не боялися за довгі сукні!
– А тепер скажи, чому білий дім і мерія на парній стороні проспекту?
– Угу! Ти ще спитай чому Шевченківський райком партії побудували на місці найбільшого публічного закладу Олександрівська!
– Намолене місце?

неділя, 3 вересня 2017 р.

ОСВІТА І ПРАВО: СКАСУВАННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ...

З 1 січня 2018 року скасовується право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти

Це було продемонстровано на презентації  пенсійної реформи  на засіданні Уряду 17 травня.
Песія-Шкільне життя
У ході презентації, Глава Уряду відзначив, що запропоновані Урядом зміни – це системна робота, яка змінює механізми, що існували раніше, та закладає нові фінансові й соціальні основи відносин між державою та громадянами. Разом з тим Володимир Гройсман подякував Президенту України Петру Порошенку та екс-прем’єр-міністру Арсенію Яценюку за їх внесок у стабілізацію економічної ситуації в країні, що дозволило сьогодні проводити необхідні реформи.
У ході засідання Уряд схвалив проект запропонованих змін і направив його для подальшого розгляду Національної Ради Реформ. Далі проект закону буде направлено в Парламент для обговорення та ухвалення – як того вимагає План дій Уряду та обов’язки України, закріплені в програмі співпраці з міжнародними партнерами.

середа, 9 серпня 2017 р.

Допомога класного керівника в адаптації п’ятикласників

«Перевертні Сафата» вбивали маскуючись під бійців УПА — Новини України

«Перевертні Сафата» вбивали маскуючись під бійців УПА — Новини України

Пурпурове серце 

Джерело: : ГАННА ЧЕРКАСЬКАКРАЄЗНАВЕЦЬ, ВЧИТЕЛЬ, ЖУРНАЛІСТ
  Сидимо з Хомівною, спека, фоново працює телік. Чуємо рапорт піонерським голосочком: «Сьомого серпня 1782 року Джордж Вашингтон заснував Орден Пурпурового серця – нагороду американським воїнам, пораненим у боях, за їх доблесть», далі – інші події дня.
– Ну, і для чого? Хто послухає та запам’ятає? А??? – це вже до мене, тому підключаюсь… Бачиш, це дуже популярна нагорода, що дається кожному загиблому, багатьом пораненим. Пурпурним серцем (англ. Purple Heart) нагороджено не один мільйон американських воїнів. За часів Першої світової 320 518 воїнів, у Другій світовій – 1 076 245. «Пурпурового серця» також був удостоєний тридцять п’ятий американський президент Джон Кеннеді. 2 серпня 1943 року під час бойових рейдів у Тихому океані в районі Соломонових островів японський есмінець протаранив і розрізав навпіл торпедний катер PT-109, яким командував лейтенант Кеннеді. При падінні на палубу майбутній президент пошкодив спину. Навіть поранений він врятував 11 з 13 своїх моряків. Протягом чотирьох годин він чекав у морі допомоги, підтримував своїх товаришів.
І тут варто було подати кілька імен українців. Наприклад,
28 квітня 1943 р. у Тунісі рядовий 1-ої бронетанкової дивізії Армії США українець Ніколас Міньо багнетом атакував кулеметну... Читати далі.. 

Вятлаг —з Бухенвальдом не порівняти— Новини України

субота, 29 липня 2017 р.

Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас

Радіо МАКСИМУМ продовжує знайомити вас з особливими українськими словами, які замінять надокучливий суржик у щоденному спілкуванні. Здивуйте рідних своєю багатою мовою!
Не пропустіть інші Колоритні українські слова
Поповнюйте свій словниковий запас неповторними українськими словами, вживайте їх вдома і на роботі, і ви вразите людей своєю начитаністю. Гайда!
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184270
Блавати – якщо ви не знаєте, то так називають волошки, які тішать наше око в червні-липні, а іноді й впродовж усього літа. Чудова альтернатива банальним трояндам =)
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184275
Горілиць – обличчям догори. Уявіть ідеальну картину: ви лежите на пляжі горілиць або й долілиць – тобто обличчям до землі – і насолоджуєтеся сонечком.
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184276
Затишок – тихе місце; спокій. Сподіваємося, саме це слово характеризує вашу відпустку. Адже іноді так хочеться побути наодинці з природою та з самим собою у затишному місці.
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184277
Пахощі – приємний запах, аромат. На носі вже серпень, тому поспішайте насолодитися пахощами літа.
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184278
Обіруч – можна сказати обома руками, але значно краще, погодьтеся, звучить обіруч. Це слово також означає “узявшись за руки; разом”.
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184281
Знічев’я – від нічого робити, простіше кажучи – з дурного розуму, здуру. Ще вживається в значенні “несподівано, раптово, без причини”.
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184286
Люстерко – красивий синонім до “дзеркальця”.
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184282
Залицятися – загравати, кокетувати, тобто, маючи почуття симпатії або кохання, упадати біля кого-небудь, виявляти знаки уваги, зачіпати розмовою, жартами.
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184283
Талан – доля, життєвий шлях. Оскільки так говорять, здебільшого, про щасливу долю, удачу, успіх – бажаємо вам талану без клопотів та проблем.
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас - фото 184285
Поготів – цим колоритним словом пропонуємо вам замінти у своїй мові прислівник “тим більше”.
Джерело: Радіо МАКСИМУМ