Архів блогу

НОВИНИ ОСВІТИ


Четвер, 19 жовтня 2017 р.

НОВИНИ ОСВІТИ: ЗНО - 2018

Дніпропетровський РЦОЯОНаступного року 2 конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції щодо умов вступу 2018 року, яка відбулася 18 жовтня 2017 року.
Джерело: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/10/18/7-zayav,-onovleni-koeficzienti,-fiksovanij-perelik-konkursnix-predmetiv-150-baliv/

Мінфін про закон "Про освіту" - бюджет не гумовий


 ПН, 22 лютого 2016 






ПН, 01 лютого 2016

Система профтехосвіти може нести

 «золоті» яйця, але виявляється, 

що вони нікому не потрібні 

           Ігор Лікарчук, екс-керівник 

  Українського центру оцінювання 

      якоcті освіти



Систему профтехосвіти слід рятувати негайно!

                                                                     Система професійно-технічної освіти на межі руйнування внаслідок прийняття закону про Держбюджет

                                       Лілія Гриневич, голова                                               профільного парламентського                                               Комітету з питань науки  і освіти 
Джерело: http://osvita.ua/vnz/49711/

Система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік». Про це під час проведення Всеукраїнської наради з проблем та ризиків подальшого функціонування системи професійно-технічної освіти заявила голова профільного парламентського Комітету з питань науки  і освіти Лілія Гриневич.
У комітеті зазначають, що відповідно до діючого закону про Держбюджет, з 1 січня 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення, а на інших територіях - у відповідних обласних бюджетах та бюджеті міста Києва. Також, згідно із Законом, необхідно забезпечити передачу з державної у комунальну власність майна відповідних установ, закладів та організацій.
Багато міст не мають коштів на утримання професійно-технічних навчальних закладів і вирішили відмовити їм у фінансуванні. Частина міських і обласних рад виділила тільки від 10 до 50 % від минулорічних обсягів фінансування. Багато міськрад відмовляються фінансувати підготовку професій, які не потрібні місцевій економіці, але затребувані на національному ринку праці.
«Ми повинні передати фінансування професійно-технічних закладів у містах обласного підпорядкування на рівень обласних бюджетів. Тільки навчальні заклади обласних центрів можуть фінансуватися з міських бюджетів, бо в обласних центрів більше фінансових можливостей. При цьому маємо надати для дофінансування професійно-технічної освіти субвенції державного бюджету на отримання середньої освіти та підготовку робітничих кадрів. Адже слід врахувати, що учні у ПТНЗ здобувають загальну середню освіту, а отже на це має надаватися освітня субвенція як і в загальноосвітніх школах. Окрім того слід, принаймні частково, підтримати фінансування професійної підготовки відповідною субвенцією, особливо в частині гостродефіцитних, необхідних для країни професій», - зазначила Лілія Гриневич.
За її інформацією, відповідні зміни до законів «Про Державний бюджет України на 2016 рік», Бюджетного кодексу України Комітет з питань науки та освіти найближчим часом винесе на розгляд Верховної Ради.
«Під загрозою не просто система підготовки кваліфікованих робітників, а долі десятків тисяч людей. В системі професійно-технічної освіти України – 795 закладів, навчаються 292 тис. учнів. Третина з них – з малозабезпечених сімей, сироти, тощо. Не маємо права забирати в них майбутнє, зробивши заручниками недолугості бюрократів. Систему профтехосвіти слід рятувати негайно», - наголосила Гриневич.



СБ, 05 грудня 2015

В ЗОДА відбувся брифінг 

з питань розвитку 

системи профтехосвіти Запорізької області 

За словами Тетяни Озерової (директора Департаменту в Зап. обл.), ПТУ створювалися ще за радянських часів і тому вони прив'язані до індустрії того часу.
Саме таким шляхом здійснюється модернізація системи професійно-технічної освіти області, ініційована Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації та підтримана роботодавцями і Міністерством освіти і науки України. Про це повідомила під час брифінгу директор Департаменту Тетяна Озерова. У заході також взяли участь представники зацікавлених сторін процессу – заступник начальника управління кадрів АТ «Мотор Січ» Віталій Тишечко та голова асоціації працівників профтехосвіти Запорізької області Тамара Шепелєва.
У свою чергу, директор Департаменту Тетяна Озерова повідомила, що, згідно з попередніми розрахунками, помітного скорочення викладацьких кадрів не відбудеться, до того ж у системі є чимало вакансій, а також працює значна кількість людей глибокого пенсійного віку. Натомість створення потужних центрів із сучасною матеріально-технічною базою дозволить залучати досвідчених, високопрофесійних фахівців, підвищити якість навчання і рівень підготовки кваліфікованих робітників, відкривати нові професії на потребу ринку праці.
Наразі триває організаційна робота зі створення центрів. Планується, що залучені в новому статусі до процесу модернізації навчальні заклади запрацюють у наступному навчальному році.
За матеріалами сайту zoda.gov.ua


В этом году в Запорожской области отметили 75 лет существования профессионально-технического образования. Около полусотни учебных заведений региона были привязаны к индустрии советского времени, рассказывает Татьяна Озерова, и сегодня их количество и техническая база не отвечают запросам времени. Ежегодно количество учащихся в профтехучилищах и лицеях уменьшается. Только за последние два года в области стало почти на 2 тысячи учащихся меньше запланированного объема, отмечают в департаменте. В связи с этим было принято решение – модернизировать систему профтехобразования Запорожской области. Простыми словами, ряд училищ сократят, объединив учащихся и коллективы педагогов.
Уже рассмотрен вариант объединения училищ металлургической и машиностроительной направленности.

   Так, в Запорожье планируют уже в следующем учебном году создать два центра профтехобразования по направлениям: металлургия и машиностроение. К примеру, металлургический центр планируют разместить на базе 23-го училища, упразднив 8-е.
Департаментом образования и науки облгосадминистрации было предложено создать на базе ГУЗ «Запорожское машиностроительное высшее профессиональное училище» и ГУЗ «Запорожское высшее индустриально-политехническое училище» мощные центры профессионально-технического образования. Это является и решением для работодателей проблемы кадрового голода. Татьяна Озерова сообщила, что согласно предварительным расчетам заметного сокращения преподавательских кадров удастся избежать.
Просчитали и новое штатное расписание педагогов. Резкого сокращения штатов в департаменте образования не обещают, однако не все педагоги упраздненных училищ будут преподавать. Кого-то понизят в должности, кому-то предложат другую работу. Каждый случай рассмотрят отдельно.   Поддержали инициативу и работодатели, которые постоянно сталкиваются с проблемой подготовки кадров в сфере профтехобразования. Так, только предприятие "Мотор Сич" ежегодно трудоустраивает более 300 молодых специалистов на первое рабочее место. Но сформировать заказ на определенных специалистов при нынешнем состоянии профтехобразования крайне сложно, отмечают представители предприятия "Мотор Сич".
Учреждения профтехобразования в области объединяются в современные центры Департаментом образования и науки областной государственной администрации и Министерством образования и науки Украины. В брифинге помимо директора Департамента Татьяны Озеровой приняли участие заместитель начальника управления кадров АО «Мотор Сич» Виталий Тишечко и председатель ассоциации работников профтехобразования Запорожской области Тамара Шепелева. 
 В департаменте образования облгосадминистрации уверяют, на детях эта реформа не отразится. Все, кто получает образование в училищах, продолжат подготовку по выбранным специальностям, разве что уже в центрах профтехобразования. Этот учебный год завершат без изменений. Сейчас проводят встречи с коллективами училищ, разъясняя особенности грядущей модернизации


ПН, 10 листопада 2015

У старшій школі вивчатимуть не більше 6-8 предметів  



Про зміни, внесені 10.07.2015р. до наказу № 419 (наказ від 30 травня 2006 року № 419 Про затвердження Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах): 

Останнi змiни внесено: наказ Мiнiстерства освiти i науки України вiд 10.07.2015 № 746


Немає коментарів:

Дописати коментар