"...Як Вітя помирав, я гарно пам’ятаю.
Мама варила картоплю в чугунку, вже весна була.
Така маленька картопля, тільки зав’язалась, мов голубине яйце.
І вона вже майже закипіла, пінкою вже взялась.
"Вона йому: Вітюша, зараз закипить, я принесу. Ще хвилинку..." Принесла, а він вже помер.. Мати все життя потім повторювала, як щоб я на дві хвилини раніше принесла, Вітя б жив..."
Документальний фільм "Жорна" присвячений подіям 1932-33 років у Харківській області. У стрічці говорять тільки старики – діти тих часів. Жодного голосу за кадром. Жодних коментарів, висновків. Жодної політики. Тільки спогади свідків та цитати з архівних документів.
Режисер і автор сценарію Анна Гін:
"Коротко: коли відкрили вільний доступ до архівів, я, як журналіст, полізла читати. Документи вразили. Накази, рознарядки, описи. Харківська область. Тут, навколо. Поруч. Сотні свідчень про злочини. Тисячі людських життів.
Далі було усе логічно і очевидно. Треба їхати. Шукати, знімати, записувати. Навіть якщо це 1925-й рік народження – можуть щось пам’ятати, розповісти... І ми поїхали".
Знімальна група проїхала три з половиною тисячі кілометрів, об’їхала усі 30 районів Харківської області, відзняла 17 годин відео. Слово "Голодомор" у фільмі не звучить жодного разу.
Фільм вийшов у 2008 році на харківському каналі ОТБ.
Див. також: ЖИТИ ЗАБОРОНЕНО.
Голодомор та повстання проти комуністів Ukraine rebellion war Bolshevik occupants
Свіча Джеймса Мейса. Голодомор в Україні 1932-1933 років
Див. також: ЖИТИ ЗАБОРОНЕНО.
Голодомор та повстання проти комуністів Ukraine rebellion war Bolshevik occupants
Свіча Джеймса Мейса. Голодомор в Україні 1932-1933 років
Немає коментарів:
Дописати коментар