Архів блогу

неділя, 25 жовтня 2015 р.

Батькам на замітку: 10 великих двієчників


Ви все ще сварите дитину за оцінки? Тоді ця стаття для вас! 


Джерело


1. Уинстон Черчилль






Учить уроки, работать на занятиях и вообще хоть как-то стараться Черчилль категорически отказывался. Двоечник Уинстон впоследствии получил Нобелевку по литературе. 

2. Владимир Маяковский

 Советское литературоведение, чтобы не смущать пионерию, замалчивало неуспеваемость Владимира Владимировича или списывало ее на революционный пыл.

3. Сергей Королев (выпускник Первой Одесской Стройпрофшколы),

 под руководством которого были созданы баллистические и геофизические ракеты, первые спутники и космические корабли "Восток" и "Восход", был круглым троечником.

4. Ричард Брэнсон

 Мультимиллионер Ричард Брэнсон, основатель корпорации Virgin Group и частного космического туризма на уроках не мог связать двух слов - мычал, заикался и отчаянно краснел всякий раз, как его вызывали к доске.

5. Исаак Ньютон 

  Учился хуже всех в классе, пока его не побил приятель. После чего Ньютон решил победить его в знаниях, и уже через несколько месяцев стал первым в классе.

6. Наполеон 

 Учился плохо по всем предметам, кроме математики.

7. Людвиг ван Бетховен 

 Писал с ошибками, а деление и умножение так и не осилил.

8. Альберт Эйнштейн  

 Создатель теории относительности, лауреат Нобелевской премии, учился очень средне. Его родители признавались знакомым, что не питают никаких иллюзий на его счет, и надеются только, что он сможет устроиться хотя бы на простую работу.

9. Александр Пушкин 

 Очень слабо успевал в Лицее и плакал на уроках арифметики. После аттестации, на вручении дипломов, он оказался вторым с конца.

10. Антон Чехов

 Интеллигентнейший из русских писателей тоже начинал, откровенно говоря, не ахти. Два раза оставался в гимназии на второй год.

Притча Чашки кофе

Притча Чашки кофе: Группа выпускников престижного вуза, успешных, сделавших замечательную карьеру, пришли в гости к своему старому профессору.
Во время визита разговор зашёл о работе: выпускники жаловались на многочисленные трудности и жизненные проблемы.

Предложив своим гостям кофе, профессор пошёл на кухню и вернулся с кофейником и подносом, уставленным самыми разными чашками: фарфоровыми, стеклянными, пластиковыми, хрустальными. Одни были простые, другие - дорогие.

10 дыр, через которые утекает ваша сила

10 дыр, через которые утекает ваша сила: В восточной медицине большое внимание уделяется не только физическому, но и духовному здоровью. Именно оно является первопричиной здоровья в целом и первопричиной многих болезней, которые вылечить практически невозможно. Вы просто живете с ними, а они выматывают вас физически и морально.

Как быть интересным: 10 простых шагов по изменению себя

Как быть интересным: 10 простых шагов по изменению себя: Художница и блогер Джессика Хэги считает, что интересным может быть каждый, а посредственность — это удел ленивых. Она доказывает это в своей книге "Как быть интересным: 10 простых шагов", наполненной схемами и проверенными на личном опыте советами для тех, кто хочет развить творческое начало, научиться рисковать и доверять самому себе.

Видатні люди. День 25 жовтня для батька «Сатани»


YаngeliMK


День перший – день останній

Джерело: HTTP://UAHISTORY.COM/ ГАННА ЧЕРКАСЬКА, краєзнавець, вчитель, журналіст.
25 жовтня 1911 р. у с.Зирянова Іркутської губернії народився Я́нгель Миха́йло Кузьмови́ч – вчений-механік, конструктор у галузі ракетно-космічної техніки.

Дід Михайла Кузьмича по батьковій лінії, Лаврентій, був висланий із Чернігівської губернії за бунтарство на каторгу, потім на вічне поселення. Із дружиною та дітьми він у 1880-х роках оселився в с.Зирянова, де згодом народився майбутній конструктор. Через це, як згадував сам Янгель, на батьківщині його з трьома братами по-доброму називали «хохлами». М.Янгель досліджував походження свого прізвища. Пов’язував його зі словом «янга» — ківш, у якому запорожці варили їжу. Так само називали людину, яка черпала та роздавала їжу. Хоча є підстави вважати, що прізвище походило від українського слова «янгол». Вдова М.Янгеля, Ірина Стражева, у передмові до українського видання своєї книги «Тюльпани з космодрому» писала: «Я щаслива, що цю книгу багато українців зможуть прочитати рідною мовою. Михайло Кузьмич був тісно пов’язаний з Україною, її чудовими людьми. Тут колись жили його діди і це коріння, яке сягає глибини років, незаперечно лягло в основу формування його характеру, становлення його особистості».
Satana
Під керівництвом М.Янгеля створено кілька класів і поколінь радянських стратегічних бойових ракет, зокрема одно- і двоступінчасті ракети на висококиплячих компонентах палива з автономною системою керування 1-го покоління, двоступінчасті ракети з дальністю польоту понад 11 тис. км і складними рішеннями бойових завдань, ампулізована рідинна ракета зі строком перебування в заправленому стані понад 5 років, твердопаливні ракети з високими техніко-тактичними характеристиками. Під час проектування бойових ракет передбачалося використання їх і як носіїв космічних апаратів, що привело до появи штучних супутників Землі («Космос», «Циклон», «Зеніт»). Створив науково-конструкторську школу.
Для міжпланетних перельотів Янгель створив посадочний модуль «Блок Є». Його остання робота – РС-20 (СС-18) американці назвали «Сатана» є у «Книзі рекордів Гіннесса» – як «найпотужніша міжконтинентальна балістична ракета в світі».
Він створив гарну сім’ю (у травні 1939 р. одружився з Іриною Стражевою, виховали сина й дочку, онуків).
Любив із вівчаркою ходити на рибну ловлю. Дуже багато палив. Саме ця шкідлива звичка врятувала конструкторові життя увечері 24 жовтня 1960 р., коли на стартовому майданчику №41 космодрому Байконур (полігон №5) за півгодини до першого пуску стався вибух ракети Р-16, конструктора Михайла Янгеля. Почалася пожежа внаслідок несанкціонованого спрацьовування одного із пневмоклапанів, що тривала дві години. Загинуло від 74 до 126 осіб, серед яких Головний маршал артилерії Митрофан Недєлін, 10 осіб померли в госпіталі.
Конструктор ракети Михайло Янгель, Мрикін, Йосип Ян і Богомолов перед стартом ненадовго відійшли покурити. Вони вижили.
Коли 25-го жовтня у день свого народження Янгель докладав Хрущову про трагедію, той запитав про долю Недєліна. Янгель відповів, що Митрофан Недєлін загинув. «А ти чому живий?» – поставив питання руба Генсек. За кілька годин у 49-річного Янгеля стався перший інфаркт. 25 жовтня 1971 р. у Москві під час свого 60-ліття М. Янгель переніс п’ятий інфаркт.
Іменем М.К.Янгеля названі астероїд, кратер на Місяці, пік на Памірі.

неділя, 18 жовтня 2015 р.

ЗНАЙ НАШИХ! Як український митець змусив весь світ просити у нього любові. Скульптура одеського художника і режисера Олександра Мілова "Любов" після презентації на фестивалі Burning Man у Неваді полонила серця десятків тисяч людей

Як український митець змусив весь світ просити у нього любовіПро участь у Buring Man Мілов мріяв більше 15 років. А цього літа вирішив втілити власну мрію і створив приголомшливу скульптуру "Любов". Чоловік та жінка із залізної сітки посварилися і сидять спинами один до одного. А всередині героїв їх внутрішні діти прагнуть примирення і тягнуться руками один до одного.
На людяну скульптуру Мілов витратив $65 тис. із власної кишені – всі гроші, які роками збирав на власну квартиру. Творіння довжиною у 18, шириною у 5,5 і висотою у 7,5 метрів на Buring Man стало чи не найулюбленішою інсталяцією. Під українську "Любов" приходили поплакати і помиритися з близькою людионою. А на честь делегації з України навіть влаштували розкішну вечірку…
Олександр Мілов розповів depo.ua про власні враження від поїздки до США та самого фестивалю, майбутнє скульптури та свою заповітну мрію.
Як український митець змусив весь світ просити у нього любові - фото 1Олександр Мілов на фестивалі Burning Man
ПРО СВІТАНКИ ПІД "ЛЮБОВ'Ю"
Під нашою скульптурою на Burning Man люди зустрічали світанок і проводжали день. Ділилися враженнями з іншими, тож натовп не закінчувався. До мене підходило десятки людей. Розповідали про свій душевний біль. Мовляв, "Любов" – втілення їхніх проблем.
В Україні реакція була іншою. Спершу я пропонував державі профінансувати скульптуру, звертався до потенційних спонсорів. А мені відповідали: тема неактуальна. Нічого собі, як вона може бути неактуальною, якщо існує стільки ж часу, скільки людство. А всі війни – це вже наслідок того, про що я хочу сказати. Словом, у моїх потенційних інвесторів не вистачило уяви, щоб це зрозуміти. А от мешканцям Штатів уяви вистачило…
Коли люди чули, що це наша робота, пропонували безкоштовно у них погостити. Тож ми провели кілька днів в Сан-Франциско та Лос-Анджелесі. А одного дня на честь української делегації влаштували вечірку. Це було на даху будинку, біля басейну. Ми влаштували скажені стрибки у воду…
ПРО СЛЬОЗИ АМЕРИКАНСЬКИХ БАБУСЬ
В США замкнуте суспільство. Тут вже давно у тренді образ людини, яка всього досягла сама. Ми поки що ліпимо копію їхнього суспільства і лише стаємо такими ж самотніми. Але в них ця проблема давніше.
Мене здивувало, наскільки відверто ці люди відреагували на мою роботу. Я звикся з тим, що деякі з них приходять під скульптуру і плачуть. Літні жінки, навіть бабусі…
На фестивалі повно людей, яким 60-70 років. Вони носяться на байках, з якимись дикими тату, усі розфарбовані. І не хизуються цим. Це звичайна практика. В Україні це неможливо – в літньому віці люди втрачають бажання жити і не можуть сприйняти навіть такі об’єктивні зміни, як поява Інтернету.
Як український митець змусив весь світ просити у нього любові - фото 2ПРО ДУРІСТЬ І П'ЯТЬ ЗОЛОТИХ ХРЕСТІВ
На Burning Man потрапляєш зовсім в інший світ. Тут стерті соціальні рамки. Не знаєш, з ким спілкуєшся – з бомжем чи з володарем світу. Коли ти приходиш, ти можеш бути босим і роздягнутим. Тебе радо зустрінуть, напоять і нагодують. З'являється відчуття, що це твоя нова родина. Тобі дають власну адресу – на неї тобі можуть писати листи.
У пустелі люди будують колосальні об’єкти. Гудуть сотні танцполів, на які витратили сотні тисяч доларів. Люди привозять з собою речі, які не налазять на голову – справжній пам’ятник людській дурості та здатності радіти.
Дуже дивує бажання резидентів фестивалю ділитися і залишати щось на пам'ять. Я привіз звідти величезну кількість барахла – мені давали дзеркальця, дзвоники, хтось знімав з себе персні. В мене золотих хрестів звідти штук п’ять, і ще не придумав, що з ними робити.
ПРО ЛЕПРЕКОНА З APPLE
У нас була цікава історія – в останню мить загубилися болти, якими треба було скрутити вже зібрані великі елементи. Виїхати неможливо – затор кілометрів на 20. А до найближчого магазину – кілометрів 200. І от під’їжджає до мене чоловік на чудернацькому транспортному засобі – міксі мопеду та човна. В такому казковому пальто та капелюсі, схожий на леприкона. Каже, чуваки, полетіли за болтами. Мовляв, в мене є літак. Я про себе дивуюся: ще за болтами ми на літаку не літали… Тим часом дівчата таки знайшли болти. Тож, відповідаю, дякую, але не треба.
А за кілька днів цей чоловік з'явився знову. Запропонував поїздити, подивитися, що тут є. Їдемо, усе в пилу, горизонти розмиті, палітра кольорів просто дивовижна. Бачимо купол з труб, в яких люди літають на резинках і в повітрі б'ють один одного гумовими надувними шлангами. На наступному кроці – люди-мавпи, які кричать і роблять ставки в якійсь казковій грі. А потім він мене привіз у храм, схожий на тібетський. Просто дивовижна будівля, зроблена із фото. Сюжети фото зовсім різні. На одному - сімейна пара, яка дивиться один на одному проникливим поглядом. Поруч - закохана бабуся, за якою щось, схоже на привида. Тут же фото мертвих людей… Словами передати важко, але видовище не залишає тебе байдужим. Крізь шпарини у фотостінах можна зазирати всередину. А там – кімнати для гномиків, теж із фото…
Через кілька днів туди приїхала Сьюзен Сарандон із прахом Тіматі Лірі (психолога та дослідника якостей ЛСД – ред.). Будинок спалили разом із прахом.
А мій казковий знайомий виявився виконавчим директором Apple. Він їздить на фестиваль 15 років поспіль. Каже, що скульптури тут лише декорації до того, що відбувається між людьми. До того ж тут найцікавіші пригоди... 
Як український митець змусив весь світ просити у нього любові - фото 4
Вже 20 років я роблю доволі масштабні проекти, але до цього тримався у тіні. Тепер вирішив вийти на люди – зробити перший крок до своєї великої мети.
Я мрію побудувати власне місто, зібрати там усіх людей, з якими є хочу проводити час у старості. І тепер думаю розташувати це місто у різних країнах - створити в них по одній вулиці з однаковими номерами будинків. План вулиць буде одним, але виглядатимуть вони по-різному. Кожного року молоді художники зможуть там зробити все, що захочуть – за ті гроші, які я зароблю за життя.
Вони будуть робити нову трактовку мого міста. Але я буду знати, що в мене тут своя кімната в готелі і дитячий садок неподалік, в який я можу відвести дітей. Дуже проста схема зробити так, щоб на тебе всюди чекали.
За матеріалами  http://www.depo.ua/

ІСТОРІЯ І КУЛЬТУРА. КІНОМИСТЕЦТВО: Фільм про події на Майдані "Зима у вогні" з'явився у відкритому доступі

Фільм про Майдан режисера Євгена Афінеєвського
     Студія Netfix та ізраїльський режисер Євген Афінеєвський представили документальну картину про події на Майдані “Палаюча зима: українська боротьба за свободу”. 
     Документальний фільм-хроніка розповідає про 93 дні зими 2013-2014 років, коли на Майдані відбувалися запеклі бої, коли відбувався процес перетворення боротьби українців за громадянські права на Революцію Гідності, підтримувану мільйонами людей. 
    25 вересня 2015 року у Вашингтоні в рамках заходів, присвячених Дня Незалежності України, відбувся допрем’єрний показ фільму “Палаюча зима”, під час якого Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет нагородив режисера Афінеєвського орденом Святого Володимира Великого. 
     Раніше картина була представлена на Міжнародному фестивалі фільмів про права людини у Нюрнберзі, де отримала гран-прі. 
      Також фільм отримав приз глядацьких симпатій за кращий документальний фільм на кінофестивалі у Торонто.
Джерело:
http://tsn.ua/ukrayina/film-pro-maydan-palayucha-zima-z-yavivsya-u-vidkritomu-dostupi-515383.html
 

ІСТОРІЯ І КУЛЬТУРА. КІНОМИСТЕЦТВО: Канадський художній фільм «Гіркий врожай» про сталінські репресії та Голодомор в Україні вийде в прокат у січні 2016 року.

четвер, 15 жовтня 2015 р.

НОВИНИ ОСВІТИ: Випускний іспит з англійської у формі ЗНО скасовано!!!

Міністерством освіти прийнято рішення про відміну проведення ДПА з іноземної мови у формі ЗНО....
Випускний іспит з англійської у формі ЗНО скасовано



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 1050 від 08 жовтня 2015 року
Про внесення змін до наказу
Міністерства освіти і науки України
від 16 вересня 2015 року № 940
Враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940"Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році", виклавши пункт 3 у такій редакції:
"Провести з 5 по 30 травня 2016 року державну підсумкову атестацію випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня з трьох предметів".
2. Затвердити зміни до переліку навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня у 2015/2016 навчальному році, що додаються.
3. Управлінню зв'язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатній службі) (Загоруйко Ю. А.) зробити відмітку у справах архіву.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр       Сергій Квіт
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
жовтня 2015 року №

Перелік
навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня у 2015/2016 навчальному році

№ з/п
Назва навчального предмета
Форма проведення державної підсумкової атестації
Примітка
1.
Українська мова
У формі зовнішнього незалежного оцінювання

2.
Іноземна мова
У навчальних закладах

3.
Математика
У формі зовнішнього незалежного оцінювання
Випускник має право обрати один з зазначених предметів незалежно від профілю навчального закладу
Історія України

Директор департаменту       Ю. Г. Кононенко

четвер, 8 жовтня 2015 р.

НОВИНИ ЛІТЕРАТУРИ: Уродженка України Алексієвич отримала Нобелівську премію з літератури





Петро Порошенко
Politician397,029 Likes
5 hrs

Нобелівську премію з літератури отримала Світлана Алєксієвич, родом з Івано-Франківська.Де б ми не були, якою б мовою не говорили і не писали - ми завжди залишаємось українцями!Вітаю!





 «Чтобы сохранить себя, нужно много мужества»

За матеріалами http://izvestia.ru/news/592733

Алексієвич народилася в українському місті Станіславі, яке тепер зветься Івано-Франківськом. Найзнаменитішим її твором є роман "У війни не жіноче обличчя". Її перу належать також романи "Цинкові хлопчики", "Чорнобильська молитва", "Останні свідки". У 2013 р. видала останній на сьогодні роман "Час секонд хенд". Нобелівський комітет відзначив її глибокий і докладний опис радянської і пострадянської дійсності.
Нагадаємо, торік престижну нагороду отримав французький романіст Патрік Модіано. Нобелівський комітет відзначив літератора "за мистецтво пам'яті, за допомогою якої він передає найнеймовірніші людські долі і розкриває життя в окупації".
Сума Нобелівської премії цього року становить 953 тис. дол. Цьогоріч ім'я лауреата премії вперше називала жінка – постійний секретар Нобелівського комітету Сара Даніус.
Зазначимо, що цього тижня вже були оголошені імена володарів усіх премій у різних галузях природничих наук. "Нобелівку" з фізіології і медицини розділили троє вчених – одну половину в рівних частинах отримали Вільям С. Кемпбелл (США) і Сатоші Умура (Японія) за відкриття нових способів лікування захворювань, викликаних хробаками-паразитами, а друга дісталася Юю Ту (Китай), яка відкрила новий спосіб лікування малярії. В області фізики відзначено Такаакі Кадзіту (Японія) і Артура МакДоналда (Канада) за дослідження нейтрино та експерименти з виявлення маси цієї елементарної частинки. Серед хіміків нагороду отримали Томас Ліндоль (Велика Британія), Пол Модріч (США) і Азіз Санкар (США) за відкриття механізмів репарації клітинами пошкоджених ділянок ДНК.
Варто зазначити, що Нобелівська премія з літератури вкрай рідко ділилася між декількома людьми. За всю історію її існування (з 1901 р.) таке траплялося лише чотири рази: у 1904 р. її поділили французький поет Фредерік Містраль та іспанський драматург Хосе Ечегарай-і-Ейсагірре; в 1917 р. нагорода дісталася двом датським письменникам – Карлу Г'єллерупу і Хенріку Понтоппідану; в 1966-му одну половину суми отримав ізраїльський письменник Шмуель Агнон, а другу – німецька поетеса Неллі Закс; в 1974 р. нагорода залишилася у Швеції і була розділена між письменниками Ейвіндом Юнсоном та Харрі Мартинсоном.
Всього з моменту заснування Нобелівської премії з літератури її отримали 112 осіб, включно із сьогоднішньою лауреаткою. Премія за 2015 р. стала 108-ю за рахунком. Лише двічі письменники відмовлялися приймати "нобелівку". У 1958 р.  так вчинив російський поет, письменник і перекладач Борис Пастернак, на якого почали тиснути представники Спілки письменників СРСР (цькування літератора залишило в історії фразу-мем "не читав, але засуджую"), а в 1964 р. нагороду не прийняв французький екзистенціаліст Жан-Поль Сартр, заявивши, що бажає залишитися незалежним і не зобов'язаним жодному соціальному інституту.
Жінок-літераторів, які  отримали Нобелівську премію, до сьогодні було всього 13, включно зі шведською казкаркою Сельмою Лагерльоф і найстарішою лауреаткою в цій області – британкою Доріс Лессінг (на момент присудження нагороди у 2007 р. їй було 88 років). Наймолодшим же літератором, який отримав "нобелівку", був британець Редьярд Кіплінг (він отримав нагороду у віці 42 років).
Найчастіше Нобелівську премію в галузі літератури присуджували за твори англійською мовою (27 разів), потім йдуть автори, які писали французькою (14 разів), німецькою (13 разів), іспанською (11 разів) і шведською (7 разів) мовами. Більшість володарів нагороди творили у прозі – прозаїків серед лауреатів до сьогодні було 76 осіб.
Найнесподіванішим лауреатом літературної премії Нобелівський комітет назвав британського прем'єр-міністра Уїнстона Черчілля за те, що його часто помилково вважають володарем премії миру. Насправді нагороду він отримав як письменник у 1953 р. "за високу майстерність творів історичного і біографічного характеру, а також за блискуче ораторське мистецтво, за допомогою якого відстоювалися найвищі людські цінності".
Лише 8 письменників отримали премію за якийсь конкретний твір. Комітет частіше відзначає всю творчість літератора загалом. Ось список романів, які принесли своїм авторам престижну нагороду: Теодор Моммзен "Римська історія" (1902), Карл Шпіттелер "Олімпійська весна" (1919), Кнут Гамсун "Соки землі" (1920), Владислав Реймонт "Мужики" (1924), Томас Манн "Будденброки" (1929), Джон Голсуорсі "Сага про Форсайтів" (1932), Роже Мартен дю Гар цикл романів "Сім'я Тібо" (1937), Ернест Хемінгуей "Старий і море" (1954) і Михайло Шолохов "Тихий Дон" (1965).
Джерело:  http://ua.112.ua/svit/nobelivska-premiia-z-literatury-2015-263594.html

ОСВІТА УКРАЇНИ: Обов’язковий іспит з іноземної мови в 2016 році не стане перешкодою для вступу

ОСВІТА І УРЯД: Порошенко заявив, що в центрі нового Закону «Про освіту» має бути «Його Величність Вчитель»

Порошенко заявив, що в центрі нового Закону «Про освіту» має бути «Його Величність Вчитель»
Глава держави акцентував на важливості синхронізації системи освіти з потребами ринку праці. «Ми не можемо штампувати економістів і юристів, а потім, коли нам потрібні для розвитку виробництва інженери, хіміки, біологи, ми маємо високий дефіцит кваліфікованих кадрів», - наголосив він. Президент назвав не менш важливим питання реформування професійної освіти, впровадження у навчальний процес майбутніх робітників новітніх технологій і матеріалів. Глава держави закликав приділили окрему увагу проекту закону України «Про професійну освіту»...

НОВИНИ ОСВІТИ: Оприлюднено Дорожню карту освітніх реформ 2015 - 2025 рр.

НОВИНИ ОСВІТИ: Міносвіти вважає першочерговим завданням позбутись 20% вчителів?